Bylinné čaje doskladníme v průběhu března 2024

Itaki top - hedvábné itajime - mjoll

2 995 Kč
Na objednávku

Prastará japonská technika svorkového barvení Itajime byla adoptována indickými bratry Khatri a dotažena k dokonalosti. Pevná svorka dá habutaiskému hedvábí jemně se objevující geometrické vzory. Luxusní hedvábí je příjemné na kůži. Každý ručně vyrobený kus je originálem a symbolem pomalé mody.  

  • Jednotná velikost (bez velikostí)
  • Široce střižené s lehce prostupující siluetou
  • Tříčtvrteční rukávy a délka do poloviny lýtek
  • Kapsy v bočních švech
  • 100 % hedvábí habutai, 80 g na čtverečný palec

Rozšířená nabídka kolekce Itajime na tomto odkazu. Pokud jste nevybrali z fotek na webu, máme pro vás ještě dvojnásobek možností (jenom nejsou foceny na modelkách).

Indický Itajime můžete objednat pouze v termínu od 22. 3. do 5. 4. 2023. Pokud vyberete z webu nebo rozšířené nabídky s třítýdenním doručením, objednávku doručíme k vám domů nejpozději do 23. 4. 2023. Pokud vyberete z rozšířené nabídky s dvouměsíčním doručením budete mít oblečení na přelomu května a června, podrobnosti vysvětleny zde.

Dodání „na objednávku“ vám nabídneme lepší kvalitu za nižší cenu. Navíc je šetrné pro životní prostředí (více zde). Testovací vzorky jsou na osahání dostupné v Brně Králově poli – napište nám, pokud chcete přijít. Pokud Vám nebude sedět barva vyměníme nebo vrátíme peníze, více o objednávkách.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ŠIBORI JE REZISTNÍ BARVENÍ

Barvení látky jejím vázáním, kroucením nebo prošíváním je technika používaná od nepaměti od Peru, přes Indii až po Japonsko. V česku říkáme technice batika, nicméně nikdo nedošel tak daleko ve varietě technik a jejich názvů jako v Japonsku. Pokud tedy chcete pojmenovat všechny techniky jedním slovem použijete ideálně japonské slovo Šibori. Více v článku.

1

INDIČTÍ BRATŘI ADOPTOVALI JAPONSKÝ ITAJIME

V našem obchodě nabízíme kolekci „Indický Itajime“. Itajime je japonská technika šibori, kterou před čtyřiceti lety adoptovali indičtí bratři Abduljabbar and Abdullah Khatri. Rodiny bratrů jsou od sedmnáctého století nositeli indické techniky šibori s názvem bandhani. Bratři Jabbar a Lah vzali na začátku jejich kariéry japonskou techniku na milost a dotáhli ji k dokonalosti. 

2

SLOŽENÁ LÁTKA SE STÁHNE SVORKAMI

Třímetrový díl látky, je složen, stáhnut ocelovými svorkami a ponořen do barvy. Barva prostoupí pouze do určité hloubky a na látce vytvoří geometrický obrazec. Proces barvení může být opakován až do dosažení potřebného vzoru. Barvená látka musí být taková, aby vydržela stlačení, ohýbání a umožnila prostup barvy.

3

MISTY V BANDHANI – TRADIČNÍM INDICKÉM ŠIBORI

Rodiny bratrů Khatri, praktikují v nepřetržité linii od 17. stolení indickou techniku Šibori zvanou bandhani. Jedná se vytváření bodů na látce zavázáním pomocí provázku. Abduljabbar and Abdullah si vázáním začali přivydělávat jako teenageři. V současnosti mají 300 zaměstnanců, široký věhlas a ocenění UNESCO Seal of Excellence z roku 2006 a 2007.

4_1

ITAJIME ADOPTOVALI PŘED 20 LETY

Techniku svorkového barvení začali bratři praktikovat před 40 lety. V roce 2004 oslovila bratry Khatri americká návrhářka, zda by si techniku Itajime chtěli osvojit. Společně experimentovali a vytvořili komplexní barvení unikátní pro indické bratry. Barvení látek dělá deset pracovníků, kde překládání je provádí Abduljabbar and Abdullah osobně, a zbytek prací jejich zaměstnanci.

 

VÝROBA INDICKÉHO ITAJIME OD BRATRŮ Khatri

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: