V průběhu letních prázdnin odesíláme balíky přibližně jednou týdně

Srovnání naší nabídky indických bylinných čajů s ostatní nabídnou na českých trhu. Přinesli jsme vám něco nového a unikátního.

PorovnáníČeskýchČajů-užší

Bylinné indické čaje nejsou v ČR příliš k dostání. Nějaká nabídka tu sice je, ale buď má o řád hroší kvalitu, nebo je dražší. V článku Vám popisujeme možnosti, od koho si můžete koupit indický bylinný čaj a vysvětlení, v čem se odlišujeme. Koukali jsme na cenu, kvalitu, složení směsi (kde platí bohatší = lepší), ale taky autentičnost nabídky a jestli ze zboží Indie vyzařuje.

Přiznáváme, že by průzkum mohl být pečlivější, ale pořád je pro zákazníky lepší mít aspoň srovnání níže než nemít vůbec nic. Na durhou stranu můžeme prohlásit, že bylinné čaje v našem obchodě jsou zase něčím unikátním, co tu doposud nebylo.

  • Autentické a unikátní – například pití čaje z Ašvagangy je zcela unikátní pro indický subkontinent. Čecha by prostě nenapadlo udělat si čaj z bazalky (indické).
  • Kvalitní – hodláme tvrdit, že i náš dodavatel je jeden z nejlepších v Indii.

 

Koupit Indické bylinné čaje

 

Obsah

 

Cesta, kterou kráčí Everest Himalaya, je jiná než naše

caj_ashwagandha

Everest Himalaya je prodejce nepálských čajů a bylin, který dlouhodobě působí na našem trhu, a jeho produkce je dostupná ve velkém množství kamenných lékáren a zdravých výživ. Nabídka od Everest Himalaya pokrývá obrovské spektrum bylin a koření a je to směr, kterým bychom se časem chtěli vydat. Taky máme pocit, že směsi vyloženě vycházejí z tamní kultury a nejsou ohnuté pro evropské publikum – naše směsi to mají stejně. Předností čajů od Everest Himalaya je množství bylin a koření obsažených ve směsi, která je srovnatelná s naší nabídkou. Jejich čaje stojí o polovinu méně než naše (kolem 100 kč / 100 g) a kvalita tomu odpovídá. Jedná se spíše o prašnou směs, kde převládá chuť koření nad bylinami. Zjednodušeně řečeno chuť čaje je prostě o řád horší než naše čaje. Nabídce značky Everest Himalaya tedy rozumíme tak, že „když je to z Asie, tak to musí být levný“. Takto jedná většina českých prodejců zboží z východu vzniklých po revoluci. My jsme se však chtěli od tohoto odlišit a nabídnout kvalitu. Filozofie, podle jaké vybíráme naše zboží, je v tomto článku.

Jednouchý závěr tedy je: cesta, kterou kráčí Everest Himalaya, je jiná než naše. My preferujme kvalitu.

 

Organic India – konkurent, ale dražší

B5T0000101

V moderních a zdravých obchodech a e-shopech můžete najít čaje od značky Organic India. Nabízí je třeba Ecce Vita, BiOOO nebo Přírodní lékárna za ceny od 240 do 270 kč / 100 g. Organic India má taky velmi malé spektrum sypaných čajů – jsou to přibližně 3 až 5 na našem trhu a většina jsou variance indické bazalky. Porovnávat Organic india s naší nabídkou nebo Everest India jde obtížně. Nicméně níže zkusíme porovnat aspoň bazalky.

Bazalka Everest Himalaya je pouze drť, Organic India má bazalku v kouscích do jednoho 3 mm, naše bazalka má některé listy do 2 cm. Čím větší kousky bylinného čaje tím je více kvalitní. U bazalky tvoří třeba významnou část chuti, jemné chloupky na lístcích. Čím více jsou listy bazalky nasekány, tím méně chmýří se dostane do vašeho čaje. V případě bazalky od Everest Himalaya jde cítit hlavně koření (chuť bazalky jde mezi kořením špatně rozpoznat). Chuť bazalkového čaje od Organic India je dobrá. Bazalka z našeho obchodu je sice lepší, ale na rozdíl už je potřeba se soustředit (ale poznat to jde).  

Nabídka spektra produktů od Organic India dobře zastupuje čaje a byliny dostupné v Indii, ale a druhou stranu působí trochu ohnutá do komerční podoby (zvlášť třeba chudým složením bylinných směsí) a už působí méně autenticky (než třeba Everest Himalaya).

Jednoduchý závěr je, že naše čaje v porovnání s Organic India jsou levnější, máme bohatší nabídku a chuťově jsou / popřípadě budou zajímavější. Naše čaje taky mají potenciál být levnější v budoucnu po tom, co upustíme od balení plechovkách.

 

 

Kurkuma u Sonnentoru

00588_Jemný-kurkumový-sen

Sonnentor se chytnul tématu kurkumy. Kurkuma je v Indii fenomén (píšeme o tom článek zde) a nám přijde sympatické, že značka s tak plošným záběrem si na to téma troufla. Sonentor nabízí třeba kurkumové laté za 320 Kč / 100 g nebo kurkumový čaj ze směsi bylin za 150 Kč / 120 g. Čaj je finančně dostupný, a navíc se jedná o směs bylin, která je stejně bohatá jako naše čaje.

Chuťově byl pro nás kurkukový čaj od Sonentoru zklamáním. Problém byl pravděpodobně naší zkušeností s indickými bylinnými čaji. Když víte, jak zajímavé chuťové variace jdou dělat kolem kurkumového čaje, tak vás kurkuma od Sonentoru nenadchne. Prostě máte z něj dojem jako kdyby jej dělal západní inženýr.

Jednoduchý závěr tedy je, že máme radost, že se Sonentor pustil do Kurkumy, ale indickému kouzlu se to zatím vůbec nepřibližuje.

 

Zbytek možností

21-1

Už není ničím zajímavý. Například Doktor Popov nabízí pytlíkové čaje, kde je jenom bazalka. Popřípadě směsi bazalky s jednou další bylinou. Směs tedy není tak zajímavá a cena po přepočítání je 283 Kč / 100 g. Nicméně pytlíkových čajů s bazalkou indickou je v ČR více, ale vždy je to podobné.

Manu tea nabízí v některých čajích ibišek, ale rozhodně tam nejde najít směs, která by se zakládala na ibišku jako máme v našem obchodě. V obchodě HerbaVis najdete za 100 kč / 100 g čistě ibiškového čaje, což podle nás není tak zajímavé jako směs bylin.

 

 

Pokud jste dostali chuť vyzkoušet naše čaje, můžete

Koupit Indické bylinné čaje